Als de spoorwegovergang tussen Babberich en Elten niet afgesloten was, zou ik er waarschijnlijk niet eens zijn gekomen! Nu ontdekte ik met de scooter een bijzonder natuur pareltje.
Tussen Elten en Babberich liggen een paar kleine bospercelen. Zo klein dat ze op Maps niet eens een naam hebben. Ik noem ze dan maar de Feldhausener bossen, naar de weg die er doorheen loopt. Ondanks de kleine oppervlakte blijken deze bosperceeltjes een rijke kolonie aan bosmieren te hebben. Ik heb er wel 10 nesten geteld!
De bosperceeltjes en landbouwgebieden eromheen zijn deel van een 'Landschaftsschutzgebiet', zo lees je op een bord langs de Feldhausenerweg. Daarvan telt Duitsland er zo'n 9000 stuks!
De Bosmierern nesten
Best bijzonder om zoveel nesten op zo'n kleine oppervlakte tegen te komen. Naast deze kolonie zijn de bosperceeltjes ook een genot om in te wandelen. Hoe klein ze ook zijn (je kan er toch best nog een uurtje struinen) ze zijn rijk aan vegetatie. Een mooie dicht begroeide bosbodem met veel loofbomen.
Hoewel ik naast de mieren alleen wat Hazen en een Buizerd heb gezien schijnt er ook veel wild te zitten. Ik sprak een jager die er Reeën had gezien maar ook Vossen, Dassen, Boommarters en zelfs Wasberen!
Bij de toegang (één van de) in een punt van het bos staat een fraai Waldkreuz met een bankje opgesteld.
Het Feldhausener Bos

15 September 2025
De Loenermark met Wildkijkhut

15 September 2025
Bijzondere verzameling Bosmieren nesten

09 September 2025
Het Verborgen Dorp op de Veluwe

13 June 2024
De vogels van het Deelerwoud

03 June 2024
Jonge Specht vliegt uit
